Home staging – wnętrze zgodne z trendami, czy uniwersalne?


home stagingOdpowiedź na to pytanie jest jednocześnie jedną z cech różnicujących projektowanie wnętrz od home stagingu. O ile w projektowaniu wnętrz najważniejsze jest wsłuchanie się w potrzeby i gust obecnych właścicieli, to home staging ma na celu przede wszystkim przygotowanie mieszkania tak, aby podnieść jego wartość i zdobyć uznanie wśród zdefiniowanej dla danej nieruchomości grupy docelowej. Skoro grupy, to z założenia rozwiązania muszą być bardziej uniwersalne i neutralne, mają się bowiem podobać szerokiemu gronu potencjalnych nabywców.

W przygotowywaniu mieszkania na sprzedaż ważne jest również aby wnętrze było zdepersonalizowane – trochę jak w hotelu, jest ładnie i przyjemnie, ale równie dobrze może to być moja sypialnia jak i pięćdziesięciu innych Kowalskich. Zatem elementy aranżacji wnętrz, które są bardzo charakterystyczne i możemy o nich powiedzieć – albo to pokochasz, albo znienawidzić – od razu powinny zostać skreślone z listy zakupowej. Intensywne kolory a dużych płaszczyznach, ozdobne i wyraziste tapety, kolorowe wykończenie kuchni czy stylizowane meble to są elementy w home stagingu dość ryzykowne.

Dodatkowo home staging ma osiągnąć konkretne założenia w przygotowywanej nieruchomości. Wnętrze powinno być jasne, doświetlone, przestronne. Powinno w nim panować wrażenie „lekkości i czystości”. Jeśli więc „zgodnie z trendami” oznacza w danym sezonie np. stosowanie grubych, mięsistych zasłon, dla home stagera nie będzie to rozwiązanie godne uwagi. Grube i ciężkie zasłony zdecydowanie nie pomogą w osiągnięciu efektu „lekkości” we wnętrzu. Jeśli natomiast obecne trendy kolorystyczne bardzo mocno stawiają na biel we wnętrzach – dla home stagera jest to bardzo dobry czas. Może bowiem w oparciu o biel z delikatnymi akcentami kolorystycznymi urządzić wnętrze, które jest „czystą kartą”, czyli każdy z oglądających będzie w stanie odnaleźć się w nim i poczuć, że może to być jego dom.

Przygotowując nieruchomość na sprzedaż rozglądajmy się za trendami, jednak wprowadzajmy je do wnętrza z umiarem i w takiej adaptacji, aby zachować wszystkie najważniejsze cele home stagingu. Przygotowujmy mieszkanie, tak aby stało się nowoczesne, świeże i robiło wrażenie mieszkania z magazynu wnętrzarskiego lub przytulnego hotelu z klasą. Takie wnętrza podobają się dużej grupie odbiorców i dają kupującym przestrzeń do wprowadzenia własnej osobowości i ulubionych przez nich trendów do ich nowego (miejmy nadzieję 🙂 ) mieszkania.

 

Artykuł wydał Ci się interesujący?  Podziel się nim ze znajomymi …

facebooklinkedinmail

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *