Remont mieszkania? Poszukaj sprawdzonych fachowców!


Szykując się do remontu domu lub mieszkania warto zrobić sobie listę najważniejszych rzeczy do załatwienia, aby remont przebiegał szybko, sprawnie i z pożądanym rezultatem. Na górze takiej listy, drukowanymi literami powinno znaleźć się „znajdź fachowca”. W zależności od zakresu prac koniecznych do wykonania pod słowem „fachowiec” będzie krył się specjalista od prac remontowych, hydraulik, elektryk, stolarz, malarz, etc.

fachowiec remontCzęść właścicieli mieszkań w trosce o budżet remontowy decyduje się na samodzielne wykonanie części prac. Warto jednak z namysłem i rozwagą podejmować decyzję o samodzielnych pracach we wnętrzu. Może się bowiem okazać, że poprawianie przez fachowca po samodzielnej pracy właściciela mieszkania może go kosztować więcej niż zaangażowanie profesjonalisty od samego początku.

Skąd zatem wziąć sprawdzonego fachowca? Oczywiście najlepiej z polecenia. Jeśli jednak nie mamy takiego komfortu i akurat nikt z naszych znajomych nie wykonywał ostatnio podobnych prac, najszybciej można znaleźć specjalistę w internecie. Bez względu jednak na to, skąd mamy kontakt do potencjalnego wykonawcy pamiętajmy o najważniejszym – o sprawdzeniu referencji i opinii o współpracy z tą osobą lub firmą. Śmiało poprośmy o kontakt do poprzednich klientów, którzy zgodzą się porozmawiać o jakości współpracy z wybranym wykonawcą i efektach jego pracy. Może będą również skłonni pokazać jak prezentuje się ich mieszkanie lub dom wyremontowane przez wskazaną osobę. Zapytajmy koniecznie nie tylko o efekty realizowanych prac, ale również o takie aspekty, jak: terminowość, zgodność początkowej oferty z ostatecznymi rozliczeniami, elastyczność we współpracy, ekspertyzę w podpowiadaniu rozwiązań wartych wprowadzenia, etc. Zebranie takich informacji może nam zaoszczędzić wielu późniejszych problemów i niedomówień.

Jeśli znaleźliśmy odpowiednią osobę do realizacji planowanych przez nas prac – osiągnęliśmy już połowę sukcesu w naszym remoncie.

facebooklinkedinmail

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *