Zainwestuj w remont kuchni, zobacz naszą metamorfozę


Na pytanie – czy warto odświeżyć mieszkanie i dokonać niezbędnych napraw przed wystawieniem oferty sprzedaży nieruchomości – bez zawahania powiem TAK. Jednak już na pytanie – czy warto robić w takim mieszkaniu gruntowny remont – odpowiadam … TO ZALEŻY … od stanu nieruchomości, od stanu naszego portfela i od oczekiwanych zysków ze sprzedaży.

Z pewnością, jeśli kuchnia ma zniszczone meble i przestarzałe sprzęty warto rozważyć jej remont. Kuchnia, obok łazienki jest pomieszczeniem, które zwykle wymaga największych nakładów na remont. Z drugiej jednak strony niedawno remontowana, nowoczesna kuchnia z nowymi sprzętami AGD może znacząco wpłynąć na wysoką wartość sprzedawanej nieruchomości. Szczególnie polecam inwestycję w remont kuchni właścicielom mieszkania, którzy już teraz wiedzą, że ich obecne mieszkanie nie jest tym docelowy i za 2-3 lata będą je sprzedawać.

Jeśli w mieszkaniu, które i tak planujemy sprzedaż za 2-3 lata przeprowadzimy remont już teraz, zdążymy jeszcze sami skorzystać z tej inwestycji, a przy sprzedaży dwuletnia kuchnia nadal będzie przedstawiana jako nowa. Takie rozwiązanie sprawi, że koszt inwestycji przełoży się nie tylko na wzrost wartości przyszłej sprzedaży, ale również nasze zadowolenie z mieszkania i użytkowania kuchni. Za jakiś czas, gdy zdecydujemy się sprzedawać nieruchomość wystarczy już tylko odświeżyć ściany i nie będziemy zmuszeni jednorazowo inwestować bardzo dużych nakładów.

 

Taką strategię remontu nieruchomości na (przyszłą) sprzedaż przyjęli nasi klienci na Bemowie.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA EFEKTÓW METAMORFOZY KUCHNI, która z założenia miała podobać się zarówno obecnym jak i przyszłym właścicielom.

(po lewej zdjęcie przed / po prawej po remoncie):

1-stare meble i wystrój bez wyrazu 1-stól śniadaniowy - nowa funkcja i więcej przestrzeni

2-zniszczone fronty 2-eleganckie, fornirowane szafki

3-przestarzałe wykończenie przestrzeni nad blatem 3-nowoczesna i wygodna strefa gotowania

Podstawowe problemy, które należało rozwiązać w remontowanym pomieszczeniu:

– mało funkcjonalne rozmieszczenie sprzętów, np. lodówka daleko od strefy gotowania, co wymagało niewygodnego przenoszenia produktów, mało miejsca do przechowywania w strefie przygotowywania posiłków na przechowywanie półproduktów, przypraw, etc.

– brak wygodnego miejsca do spożywania śniadań lub szybkich posiłków

– przestarzały wygląd szafek i wykończenia (glazura, żaluzje, oświetlenie) oraz zniszczone meble

– niepraktyczne płytki podłogowe z głęboką strukturą szczególnie trudną do czyszczenia w kuchni

Udało nam się rozwiązać wszystkie powyższe problemy i nadal wnętrzu nowoczesny i ciepły charakter. Zmieniliśmy układ funkcjonalny kuchni, przy wejściu daliśmy kuchni trochę „oddechu” wstawiając lekki w wyglądzie stół z dwoma krzesłami; lodówkę przenieśliśmy za drzwi, jest bliżej strefy gotowania, a jednocześnie „schowała” się w kącie za drzwiami; wykorzystaliśmy pozostawiony wcześniej bez zabudowy nietypowy kąt/wcięcie w kuchni – dołożyliśmy tam szafki na wymiar i przedłużyliśmy tym samym blat roboczy. Do tego dodaliśmy nowoczesne dodatki, pasujące do całości aranżacji rolety, oświetlenie, wykończenie nóg stołu i krzeseł oraz efektowną a zarazem praktyczną mozaikę nad blatem.

 

 

Artykuł wydał Ci się interesujący?  Podziel się nim ze znajomymi …

facebooklinkedinmail

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *